ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΛΑΙΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ

Αχλαδέας 3, 19013 Τηλ. 22910 36283

mail@dim-p-fokaias.att.sch.gr

Δημοτικό Σχολείο Παλαιάς Φωκαίας

Αγαπητοί γονείς και πάνω απο όλα λατρεμένα μας παιδιά!!!

Ήρθε η ώρα μετά απο τρία χρόνια να παραδώσουμε τη σκυτάλη στο νέο Συλλογο Γονέων που αποτελείται από τους (με αλφαβητική σειρα): Άριστου Πηνελόπη, Βούκουτα Άννα, Δρογγίτης Βαγγέλης, Κατσέλη Μαρίνα, Μαστρογιάννη Στέλλα, Παλάση Αρχοντία, Παπαδημητρίου Βαρβάρα. Ο Στέλιος, η Άννα, η Λευκή ,ο Νικήτας, η Ελένη Δανιήλ, η Λίκα και η Χριστίνα θέλουμε να πούμε ένα τεράστιο ευχαρίστώ σε όλους όσους ήταν δίπλα μας και βοήθησαν να πραγματοποιήσουμε αυτό που ονειρευόμασταν!!!! Τους γονείς που με χαρά έφτιαξαν μια βασιλόπιτα, στόλισαν μαζί μας το σχολείο, έδωσαν χρήματα για τα έργα που έγιναν, όλους τους χορηγούς μας που χωρίς αυτούς τα πάρτυ και οι γιορτές, η ανακαίνιση των μπάνιων δεν θα είχαν πραγματοποιηθεί. Δεν μπορούμε όμως να μην ξεχωρίσουμε τη Βανέσα που έδινε τη ψυχή της κάθε Σαββατο κάνοντας Ζούμπα αφιλοκερδώς στα παιδιά μας βοηθώντας το σύλλογο με τα έσοδα. θέλουμε ειλικρινά να ευχαριστήσουμε και τον Κο Χασάπη Άκη για τον οποίο πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια να πούμε το ευχαριστώ. Μας έκανε τα ακατόρθωτα... εφικτά!!! Εκεί που βλέπαμε αδιέξοδα απλά έστελνε συνεργεία δωρεάν και επιτηρούσε τις εργασίες καθημερινά!!! Χωρίς εκείνον δεν θα είχαμε κάνει ούτε τα μισά!!! Ευχαριστούμε μέσα απο τα βάθη τις καρδιάς μας για την έναρξη της ζωγραφικής στην πίσσα, την επίστρωση του διαδρόμου κάτω από το στέγαστρο για να μην γλιστράνε τα παιδια, την τοποθέτηση των πλακιδίων στα μπάνια και φυσικά την απο μέρους του βοήθεια για την αποπεράτωση του γηπέδου μπάσκετ. Πως μπορείς να εκφράσεις όμως με λόγια το "ευχαριστώ "για τη δωρεά του γηπέδου μπάσκετ από την οικογένεια του Στέλιου μας. Ελπίζουμε να το καμαρώνει απο εκεί "ψηλά".... Να ευχαριστήσουμε και το Μπάμπη Μεϊμετη που μας έφτιαξε και τοποθέτησε αφιλοκερδώς την πλακέτα για να θυμόμαστε πάντα τον Στέλιο μας!!!

Σας αποχαιρετούμε με το βιντεάκι που έφτιαξε η Ελένη μας και ευχόμαστε στο νέο Συλλογο να συνεχίσει με αγάπη, θα είμαστε δίπλα σας!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!! ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ❤️!!!

Δημοτικό Σχολείο Παλαιάς Φωκαίας

• image.png